Autorský nerezový náramek s dentrickým Opálem-Bohouškovice
- průměr náramku 65mm obvod-délka 21cm
-na přání možno průměr upravit
- leštěný a povrchově ošetřen
- použita kvalitní nerezová ocel
- další opálové šperky z naší dílničky najdete zde
Opál
Odjakživa byl považován za tajemný kámen, který někdy přináší velké štěstí a někdy velké neštěstí. Dnes je opál pokládán za zesilovač vlastností svého nositele, a proto špatnému člověku přináší špatné a dobrému dobré. Sám signalizuje, když se mu něco nelíbí. Je duchem pravdy, vhodný pro soustředění, podporuje uskutečňování vytyčených cílů, zvyšuje intuici, dává harmonii, přináší štěstí.
Podporuje látkovou výměnu, uvolňuje a ovlivňuje oblast podbřišku, má blahodárný vliv na zažívací ústrojí a funkci ledvin. Posiluje pohlavní orgány, pomáhá při očních potížích, leukémii a padoucnici.. Vyvažuje imunitu, pomáhá otevřít srdeční čakru a dosáhnout vyššího já. Příznivě působí na zažívací orgány, zabraňuje překyselení žaludku a podporuje produkci enzymů. U kojících matek podporuje vznik mléka. Rozmnožuje bílé krvinky a zlepšuje obranné mechanismy bránící nákaze při poranění. Pomáhá nalézt pravou lásku a léčí deprese. Je schopen na sebe stáhnout nepříznivé vlivy, ale pokud jej nosíme déle bez očištění, tak je v zesílené míře vrací. Probouzí dar jasnovidectví, zvyšuje talent svých majitelů. Je katalyzátorem, nikdy není v klidu. Maximální aktivita všech opálů je v říjnu. Léčí melancholii, onemocnění srdce, zlepšuje zrak, uklidňuje nervy.
Ohnivý opál je ochranou před bouřkami. Opál pomáhá při onemocnění plic a nervového systému. Svou hrou duhových barev nás spojuje s mnohostranností života. Ve východních zemích se těší oblibě, protože se v něm spojují klady všech ostatních kamenů. Činí nás přístupnými světlu a může naše vnímání pozdvihnout na kosmickou úroveň, na níž se bílé nerozlišené světlo absolutní jednoty dělí na sedm barev duhy, z nichž se pak dalším zhuštěním vyvíjí náš svět světla a tvarů
Vznik
Geneze opálu není zcela uspokojivě vysvětlena. Předpokládá se, že opály vznikají za zvýšených teplot a tlaků z Si02, které se mohou buď uvolňovat z organických zdrojů jako z křemičitých schránek rosivek, jehlicí mořských hub, a nebo z anorganických zdrojů jako jsou silikátové minerály, či křemen. Si02 složka se pozvolna rozpouští v alkalickém prostředí a při změně podmínek prostředí na kyselé a současně snížení tlaku nastává opětovné srážení křemene v podobě opálu.