Domů Profil prodejce emilywa
Jarmila Hanáková
  • aktivní prodejce od r. 2009
    Reaguje na objednávky obvykle do 1 hodiny.
  • Brno, ČR
  • 791 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (247) 100%
Nadšenci: 937
Aktivita: aktivní
Prodáno: 791
Registrace: 1.10.2009
Město: Brno
Stát: ČR

emilywa

/ Prodávající
Fler Live Příběhy

     Krásný den všem!

     Všechny zde prodávané šité výrobky jsou od začátku až do konce mým dílem.

         Na Fleru, kde už od roku 2009 velmi ráda nakupuji, jsem narazila na krásný časopis o šití. Koupila jsem si stroj a pustila se do první patchworkové deky, první kabelky a o něco později do první sukně. Vyklubala se z toho vášeň a já si brzy uvědomila, že všechny deky, kabelky a sukně, které chci ušít, já ani moje příbuzenstvo neunosíme.   Tak začala emilywa.

    Jsem šťastná, když vidím, že něco, co jsem vytvořila, potěší někoho jiného. Jsem ráda za každý komentář, dotaz, poznámku, názor nebo přání. A děkuji, že jste zavítali na moje stránky.

Více o mně v rozhovoru.

 Jarka

 

 

  

 

 

 

Pro všechny, kterým není příroda lhostejná a nechtějí už používat plasty jsem připravila slevu ve výši 20% v kategorii Nákupní tašky. Použijte kód JVY-R6S-2BA. Pro více info doporučuji také tento rozhovor. 

 

Velmi prosím, pokud si objednáváte zboží na míru nebo žádáte o úpravy, mějte na paměti, že dle zákona  takové zboží nelze vrátit. 

 

 V Brně je v pracovní dny od 9-18h a v sobotu dopoledne možný osobní odběr v centru. V případě zájmu mi to prosím napište do objednávky. Přesto není možné v tomto případě za zboží platit hotově, ale předem na účet. Děkuji za pochopení.

 

Nepoškozené zboží lze bez uvedení důvodu vrátit do 14 dnů zpět prodejci. V takovém případě Vám bude po obdržení zboží prodejcem částka v hodnotě ceny zboží (bez poštovného) vrácena zpět na Váš účet (podrobněji v sekci Obchodní podmínky).

 

 

 

 

Moje top výběry, které se staly Topy:

 

 

 

 

 

Moje zboží v Topu:

 

 

Něco o značkách biobavlny

Je to smutné, ale musím přidat i tento článek.

Plasty jsou v mořích i v pivu, dostanou se tam třeba praním syntetických materiálů

O tom, jak na nás padá plast přímo z nebe

 Hezký rozhovor Českého rozhlasu

 

Co můžou udělat sami spotřebitelé, aby zamezili vzniku mikroplastů?

Přestat kupovat kosmetiku, která v sobě obsahuje mikroplasty. Omezit jezdění autem ve městech, kde dochází k největšímu oděru pneumatik. Omezit nákup syntetického oblečení jen na to, co skutečně potřebujete. Nezapomínejte, že oblečení se dá opravovat. Kupujte od firem, které prodávají kvalitní výrobky uvolňující méně vláken a které se k problému mikroplastů a udržitelnosti staví čelem. Nebojte se kupovat oblečení z druhé ruky a nepodléhejte módním trendům, které vás nutí každoročně obměnit šatník.

(zdroj)

 

Deset důvodů, proč je BIO lepší

 

  1. Bio je bez pesticidů a herbicidů

Bioprodukty obsahují 200x méně pesticidů než ty z konvenčního zemědělství. Např. pesticid glyfosát byl Světovou zdravotnickou organizací označen jako „pravděpodobně karcinogenní“. Přesto se stále používá po celém světě. V ČR se řepka olejná, která se používá do biopaliv a ne jako potravina, stříká tímto postřikem až 10x ročně, v létě tedy prakticky každý týden. Myslete na to, až se půjdete projít..Zprávy o „otrávené“ spodní vodě potom nejsou překvapením.

Já hodně šiji, takže sleduji kvalitu mého vstupního materiálu, a tím je bavlna (následující informace jsem si dovolila vypůjčit z webu Veronika.cz):

 Konvenčně pěstovaná bavlna je jednou z chemicky nejvíce ošetřovaných plodin vůbec. Na její pěstování je ročně použito až dvacet procent z celkové světové spotřeby pesticidů. Řada z těchto pesticidů dokonce patří mezi vysoce toxické látky. Tyto látky nejen, že zhoršují pracovní podmínky a ovlivňují zdraví milionu rolníků a jejich rodin, ale některé chemické látky v bavlně zůstanou i po zpracování.

U zpracování bavlny je dalším velkým problémem fáze bělení a barvení – většina z barev k bavlně nepřilne a dostane se při vymývání do odpadních vod a tím podporuje znečišťování životního prostředí především v rozvojových zemích, kde se většina továren na zpracování bavlny nachází.

K nejkritizovanějšímu aspektu textilního průmyslu však kromě znečišťování patří téma pracovních podmínek. Lidská práce není většinou ohodnocena ani zákonem stanoveným minimem, pracovní podmínky a zacházení se zaměstnanci je většinou katastrofální. Strach z nezaměstnanosti však hraje velkou roli a lidé se bojí přihlásit o svá práva.

Jaká je alternativa? aneb co je to biobavlna

Biobavlna nebo také organická bavlna (z anglického organic cotton) se pěstuje bez použití syntetických chemických pesticidů. Místo zemědělských pesticidů se používají přirozené způsoby ochrany rostlin. Při zpracování a výrobě výrobků z biobavlny nejsou užívány toxické chemikálie.
Pěstování biobavlny podléhá přísné kontrole ze zákona o ekologickém zemědělství. Pro následné zpracování nejsou povoleny látky, které jsou byť jen podezřelé z karcinogenních účinků, negativního vývoje plodu a nebo mohou způsobit alergické reakce. Celkově se klade velký důraz na energetickou šetrnost technologií a biologickou odbouratelnost, namísto chemických úprav se dává přednost mechanickému zpracování. Množství technologií je úplně zakázáno – nesmí se například používat chlor, formaldehyd, azobarviva, enzymatické bělení, protimačkavé či antibakteriální úpravy. Textilní doplňky jako jsou zipy, knoflíky a patenty či háčky nesmí v žádné podobě obsahovat chrom nebo nikl.

Při nošení oblečení z organické bavlny tak nejsme vystaveni možnému působení chemických zbytků a zároveň přispíváme k ochraně životního prostředí.

Jak poznám, že se jedná o biobavlnu?

Výroba biotextilu na rozdíl do biopotravin zatím nepodléhá žádným mezinárodním legislativním opatřením – kromě identifikace původu surovin. Existuje však množství soukromých standardů a značek. Mezi nejznámější organizace, které mají vytvořeny systémy kontroly biotextilu patří Organic Trade Association (OTA) v USA, britská Soil Association, německá International Association Natural Textile Industry (IVN) nebo evropský a mezinárodní Demeter.

Ve snaze tyto standardy sjednotit vznikla Global Organic Textile Standard, GOTS. Od roku 2006 jsou proto zveřejněny globální standardy pro organický textil. Ty kontrolují produkci, zpracování, balení, značení i transport. Při certifikaci užívají označení „organický" nebo „přeměněný organický" (anglicky organic in conversion) s tím, že by vždy měl být uveden i procentuální podíl biobavlny.

Na štítcích výrobků proto hledejte loga nejen GOTS, ale i výše zmíněných pověřených certifikačních společností. Na některých výrobcích můžete najít i logo Fair Trade, tzv. spravedlivého obchodu, které zaručuje, že práce zemědělců byla spravedlivě zaplacena.

Proč je biobavlna dražší?

Biobavlna je samozřejmě o něco dražší než konvenčně vyráběná bavlna. Je to ale dáno už způsobem, jakým se biobavlna pěstuje. Ekozemědělci nepoužívají levné chemické postřiky proti škůdcům nebo chemická hnojiva, ale starají se o bavlnu dražší přírodní cestou. Úroda bavlny je pak sice nižší, ale kvalitnější. Další náročnou položkou je zavlažování – bavlníkové plantáže jsou v subtropických oblastech Jižní Ameriky, Afriky a Indie. A aby zemědělci zamezili například plesnivění úrody, která byla strojově sklizena aniž by byla úplně suchá, dávají přednost ručnímu sběru. Sklizená biobavlna je pak zpracovávána bez chemických látek v malých továrnách, které dbají na etické pracovní podmínky.

 

 2. Bio je dobré pro včely

Pesticidy určené k hubení škůdců v konečném důsledku hubí také včely.

 3. Bio chrání vodu

Chemické pesticidy používané v konvenčním zemědělství prosakují do spodních vod.

 4. Bio je vždy bez GMO

Zatím není známo, jak mohou genetické modifikace měnit potravinu ani člověka.

 5. Bio chrání zdroje

Ekologický způsob pěstování napomáhá eliminaci CO2 do ovzduší. Místo, abychom půdu využili až do jejího absolutního znehodnocení, je třeba ji budoucím generacím uchovat.

 6. Bio je v souladu s etikou

V ekologickém zemědělství neexistují žádné klece pro kuřata či podobná zařízení.

 7. Bio je zdravější

V ekologickém zemědělství nemohou být zvířatům podávány léky (např. antibiotika) pouze z důvodu prevence.

 8. Bio chutná lépe

Ovoce i zelenina si zachovávají svou přirozenou chuť a jsou méně vodnaté.

 9. Bio je bez umělých přísad

V biopotravinách se mohou objevit pouze přírodní složky. V konvenčních potravinách je povoleno více než 300 přídatných látek (např. umělá barviva či konzervanty).

 10. Bio potřebuje rozmanitost

Bio farmy často kultivují „staré“ a málo známé druhy ovoce, zeleniny i bylin.

 

Způsob dopravy
V Brně je možný osobní odběr v centru. V případě zájmu prosím připište zprávu do objednávky. Jinak dopravuji většinou s využitím České pošty. Pro větší nebo cennější balíky firmou PPL. Zasílám v bublinkových obálkách.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Zboží

Další zboží od emilywa

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Menu
--