Každé dítě by mělo mít svého skřítka
Přivítejte skřítky do svých domovů.
Domeček pro skřítky není hračka, není to ani dekorace. Vlastně nezapadá do žádné kategorie v internetových vyhledávačích. Pořídit si domů domeček pro skřítky znamená najít nové a jiné způsoby, jak si hrát.
- Hra se skřítky se může neustále vyvíjet.
- Rozvíjí dětskou představivost a kreativitu.
- Nenásilně posouvá děti k tomu, aby trávily více času venku, hledaly v lese či v parku přírodniny, jako kamínky, šišky a s nimi pak budovaly skřítkům jejich kouzelný svět.
- Při tvoření si děti procvičují jemnou motoriku a dovednosti. Různé typy na aktivity připravujeme i na našem instagramu. Každý týden jedná nová indoor nebo outdoorová aktivita pro děti i rodiče.
- Učí děti plánovat a zjišťovat si informace. Děti se naučí, že když chtějí pro skřítka zasadit k domečku krásně kvetoucí jarní cibuloviny, cibulky musí do země už před zimou. Vřes kvete na podzim, vřesovec zase na jaře. A pro borové šišky musí naplánovat výlet do lesa, kde rostou borovice.
- Učí děti o někoho pečovat. I když je skřítek jen v jejich fantazii, musí se o jeho domeček starat.
- Rozvíjí v dětech estetické cítění. Zahrádka s domečkem se mění s každým ročním obdobím.Na jaře pokvetou krokusy a děti mohou skřítkům uplést plůtek z proutků. V létě vyskládají chodníčky z oblázků od moře. Na podzim zasadí vřesy a v zimě třeba připraví vánoční výzdobu. Pokaždé tu budou děti dělat s cílem, aby to skřítci měli hezké.
Slow toys
- Hračky, které děti neomrzí po několika hodinách
- Hračky, které rostou a vyvíjí se s dětmi
- Dokážou děti rozvíjet, zklidňují a zároveň stimulují