Platba předem | |
Zásilkovna - na adresu | 200 Kč |
Měděný přívěsek se vzácným růžovo-fialovým fosfosideritem. Krásný něžný ženský šperk. Fosfosiderit pochází z Peru a jeho zvláštností je, že částečně mění barvu dle typu osvětlení, někdy je zbarven více do růžova (denní světlo), někdy více do levandulové (umělé osvětlení). Kámen je uchycen v obrubě, zadní strana kamene je plně viditelná.
Velikost přívěsku cca - délka: 3,5 cm, šířka: 2,2 cm
Šperk je po dokončení ošetřen patinou a ochrannou antioxidační vrstvou (lakem).
Přívěsek je zavěšen na řetízku z chirurgické oceli zlacený růžovým zlatem (Rosé gold). Délka řetízku je 50 cm. Pokud byste chtěli jinou délku řetízku, napište mi do poznámky.
Ke každému šperku obdržíte certifikát pravosti.
Šperk vám přijde dárkově zabalen v recyklované (a recyklovatelné) krabičce, spolu s pytlíčkem pro bezpečné uložení, když jej zrovna nenosíte. A v každém balíčku najdete také malé překvapení :). Sama mám ráda, když i samotné vybalování radosti je nezapomenutelným zážitkem.
Každičký šperk má svou duši! Tvorba šperků metodou ,,electroforming" je obrovská alchymie. Nikdy dopředu nevíte, jak bude výsledný šperk vypadat a právě v tom je ta magie. Nikdy nebudete mít dva stejné šperky.
Ať už tomu věříte nebo ne, každý krystal vyzařuje jistý druh energie, jedinečnou vibraci. Měď se řadí jak mezi minerály, tak mezi kovy a je skvělým vodičem energie (nejen té elektrické). Ve spojení s krystaly se tak tato energie násobí.
Měď je zasvěcena planetě Venuši a stejně tak bohyni lásky, hojnosti a plodnosti – Venuši (Afroditě)
Měď je živý kov, jejíž přirozenou vlastností je se měnit (život je přeci také jedna neustálá změna) , může lesk ztrácet či nabývat, může tmavnout a nebo se rozzářit, pokud o ni pečujete a věnujete pozornost, odmění se vám svou krásou. Vždyť pokud se nestaráte o květinu, také vám časem uvadne.
Přestože je každý šperk ošetřen antioxidační vrstvou, může se stát, že začne měď na vzduchu časem oxidovat, stejně tak jako může v některých případech reagovat při kontaktu s lidskou pokožkou (potem) a může tak trochu kůži zbarvit do modro-zelena (týká se spíše prstenů), ačkoliv tomu tak není vždycky. Toto zbarvení není nijak škodlivé a lze jej snadno smýt vodou a mýdlem.
Podle dostupných informací používali měď pro své antibakteriální a antimikrobiální vlastnosti na sterilizaci vody, ran či jiné lékařské účely již ve starověkém Egyptě, Mezopotámii či jižní a střední Americe.
Starověcí Egypťané používali pro měď symbol „ankh" ☥ , jež znamenal „život“ jak pozemský, tak věčný.