Vítám vás v mém nově otevřeném obchůdku se šperky!
Jmenuji se Maru a macramé se věnuji od roku 2020.
K této technice jsem se dostala během lockdownu (4/2020) při hledání inspirace na další tvoření a objevila jsem tak krásné šperky. Ty byly bohužel dostupné hlavně v zahraničí a za vysokou cenu.
Poté, co jsem zjistila, jak málo je macramé v České republice rozšířeno, měla jsem velký problém najít správný materiál a vhodné návody.
Trpělivost a velké úsilí mě dovedlo po půl roce ke tvorbě, o kterou začali mít zájem moji kamarádi. Na základě jejich spokojenosti jsem se rozhodla podělit o mé výrobky i s vámi a vytvořit tak na míru "umotaný" šperk.
Macramé
Macramé neboli česky drhání je řemeslo či dokonce umění, které
spočívá v ručním vázání různorodých geometrických vzorů bez využití háčků nebo jehel.
Macramé se poprvé objevilo v Číně v období 500 př.nl., kdy Číňané
používali dekorativní uzlíky na slavnostní kostýmy, hedvábné
obrazy, lucerny a dekorativní závěsy na zeď.
Původ slova macramé se odvozuje od arabského slova migramah,
což znamená vyšívaný závoj nebo okrasný lem. Z arabských zemí se
tato technika šířila do Evropy ve 13. století.
Svého rozmachu se macramé dočkalo v 19. století v Anglii, ve které
se vyráběly všechny druhy náhrdelníků se skleněnými korálky, houpacími sítěmi, zvonovými třásněmi a pásy.
Péče
Tyto výrobky je nutné jednou za čas čistit. Jednoduše je
opláchněte pod vodou, kamenu to prospěje a oplétacímu
materiálu to neuškodí.
Šperk oblékejte jako poslední a sundavejte jako první.
Při nasazování a svlékání šperku postupujte opatrně.
Zabraňte styku s chemikáliemi. Pokud možno, dbejte na čisté ruce při manipulaci se šperkem, vyhněte se především mastnotě a chemikáliím.
Berte prosím tato pravidla na vědomí, jelikož některé změny a poškození šperků jsou již nevratné. V případě špatného zacházení není možné za šperky ručit.
Pokud je ve šperku zasazen minerál, asi tušíte, že jejich schopností je vyzařovat, ale i vstřebávat energii, a to jak tu svoji originální pozitivní, tak tu nasbíranou, často negativní.
Frekvence čištění by měla být minimálně 1x měsíčně. Minerály energeticky očistíte nejlépe v přírodně tekoucí sladké vodě - potoce, řece či rybníku. Pokud takovou možnost nemáte, postačí studená nebo vlažná voda tekoucí z kohoutku.
Pokud chcete, můžete ještě šperky dobíjet na slunečním nebo měsíčním světle, ale pozor, některé minerály přímé sluneční světlo nesnáší a blednou.
Mějte Váš minerál prostě rádi, tím jej dobijete nejvíce
Balení šperku je z recyklovatelného materiálu, který váš šperk chrání při přepravě a případně nezabere místo u vás doma.
Mám ráda krásné balení, ale pak bych se ve všech těch krabičkách utopila, proto jsem myslela i na to, aby obal vizuálně uspokojoval a zároveň byl dobře likvidovatelný.