Všeobecné:
Nerezových ocelí (Stainless steel) lišících se účelovým složením jsou stovky. Především jde o silnou odolnost vůči kyselinám, zásadám a korozi. Jsou magnetické a nemagnetické(austenitické). Prvky vedle železa jsou uhlík,dusík,chrom,nikl,molybden,titan,mangan,měď,křemík,cer, síra...
Konkrétně o našich drátech:
Chirurgická ocel je nyní populární název pro šlechtěnou ocel, má označení dle Evropské normy(EN) 1.4404 a dle Americké normy (ASTM) 316 L. Námi nabízený drát je německou alternativou českého Osteofixu. Obsahuje Fe,C,N,Cr,Ni,Mo.
Chirurgická ocel ve složení obsahuje Molybden, který blokuje uvolňování Niklu. Nikl bývá nejčastějším původcem alergií na bižuterii. V "obecných kovech" je Nikl obsažen a zlobí ty , kteří na alergie trpí.
Potravinářská nerez ocel (ASTM 304, EN 1.4301) patří také mezi ušlechtilé oceli. Molybden neobsahuje. Z poravinářského nerezu je Vaše veškeré kvalitní kuchyňské náčiní-hrnce, příbory... Na něm je dobře vidět, že věkem příliž nezachází.
Rozdíl mezi námi nabízenou potravinářskou ocelí a ocelí "chirurgickou" je v procentuálním zastoupení C, N, Cr, Ni, Fe a absencí Mo.
Ani potravinářská nerez ocel nedráždí alergiky, což jsme vyzkoušeli na přátelích s tímto handicapem. Test obsahoval navlečení háčku do ucha na noc. Samozřejmě ruku do ohně za každého alergika dát nemůžeme....
Barva bude neměnná u obou drátů- když se nosí (šperk) leští se o kůži, oděv. Nečerná, nešpiní.
Před započetím práce je vhodné a nutné drát odmastit -utřít jej lihem nebo benzinem( jednosměrným pohybem, aby se nezalomil a nezdeformoval) . Nouzově postačí okena. Tímto drát ještě více prokoukne. Tuto akci nemusíte provádět s dráty profilovanými- jsou číštěné ultrazvukem.
S materiálem a jeho trvanlivostí budete spokojeni. Doporučuji si pořídit kvalitní kleště na štípání a tvarování. Materiál je to tvrdý a dává nářadí zabrat.
Pro cínování je potřeba pořídit specielní letovací kapalinu na nerez.
Použití polotvrdých a měkkých drátů naleznete u každého průměru v sekci zboží.