Domů Zboží Od Cíněnka

Horovo oko - náhrdelník s labradoritem

Cena není dostupná
za 1 ks
Zboží není možné zakoupit
Zboží je vyprodáno. Můžete zkusit kontaktovat prodejce: Odeslat dotaz na zboží
Platba předem
Optimální doprava dle prodejce140 Kč
Možnosti platby
Platba bankovním převodemPlatba bankovním převodem

Další zboží od Cíněnka

Katalogové č.: 14596461
Zobrazení: 57x
Vloženo: 25.3.2024
Počet srdcí: 6x
Oznámit porušení pravidel u tohoto zboží.

Horovo oko - náhrdelník s labradoritem

Autorský šperk - vyroben z cínu se stříbrem, měděného pocínovaného drátu a kabošonu labradorituVelikost přívěsku je 4,5x4,2cm (měřeno v nejširším místě bez očka a šlupny). 

Šperk je patinován, broušen a leštěn. Ošetřeno antioxidačním olejem a zavěšeno na černé kulaté kůži.

Labradorit - pro svůj opalizující vzhled může být přiřazen všem energiím, planetám a elementům. Labradorit má bezbarvou, šedou, namodralou až černou barvu s proměnlivými efekty a je neprůhledný. Při působení světla nebo při otáčení kamene labradoritu na světle dochází k efektu tzv. labradorizace, čímž se myslí hra barevných odstínů a prolínání jednotlivých barev. Pojmenování kamene labradorit je odvozeno od kanadského poloostrova Labrador.

Je to vysoce mystický a ochranný kámen, vnáší světlo do života, je kamenem esoterického vědění, zasvěcuje do tajemných mystérií, podporuje rozvoj intuice, přináší nové myšlenky, odstraňuje negativní energie útočící na auru, potlačuje strach, nejistotu, zbytky starých zklamání i z minulých životů, posiluje víru v sama sebe, uklidňuje příliš aktivní mysl, rozbíjí iluze a proniká ke kořenům myšlení, vyvolává potlačované vzpomínky na minulost, přináší sílu a vytrvalost, je kamenem proměny a pomáhá nám v době velkých změn. 

Naleziště: Madagaskar, Finsko, Rusko, Indie, USA, Mexico

Vedžat (často uváděno v překladu z egyptštiny jako Horovo oko) je mnohovýznamový staroegyptský posvátný symbol spojovaný s bohem Horem. Někdy splývá s v mytologii také hojně využívaným (i když pro specificky královské souvislosti výlučnějším) Reovým okem (viz ureus) vztahujícím se k bohu Reovi, jindy je však třeba oba symboly od sebe odlišovat. V základní podobě jsou mu přisuzovány dva rozdílné významy: jednak je součástí usirovského mytologického okruhu, v němž Hor ztratil při bojích se Sutechem své oko, jednak je kosmologicky v souvislosti s pojetím Hora jako nebeského boha chápáno jako kosmické těleso (Slunce a Měsíc). Vedle toho bylo užíváno také jako matematický symbol. Vedžet panovala v celé nilské deltě a bohyně Eset ji zasnoubila se svým synem Horem, sňatek však nebyl uskutečněn.

Zasílám v dárkové krabičce.

Menu
--